тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Незвичайні міні-пам'ятники в Ужгороді

Наявністю пам'ятників у містах вже нікого не здивуєш - вони давно стали звичними, хоча і цікавими пам'ятками для туристів. Тому останнім часом скульптори намагаються придумати що-небудь незвичайне, вражає не стільки складністю роботи, скільки нестандартним підходом до проектування. Наприклад, в Ужгороді за останні три-чотири роки з'явилися кілька міні-пам'ятників розміром з людську долоню. Кожен такий пам'ятник має назву і свою оригінальну історію...

 

Наприклад, пишнощока мікро-статуя Свободи, яку в народі лагідно називають Свободкой, служить найменшим маяком для суден, що проходять по річці - всередині її лампи знаходиться миготливий світлодіод. А на свята її навіть наряджають в національний одяг! Бравий солдат Швейк з булочкою в руці опинився на перилах мосту теж не дарма: саме тут все ще можна побачити сліди від куль, що свистіли ще під час війни. Зовсім недалеко від Швейка можна побачити цікаву картину: залізні прути перил зав'язані в самий справжній вузол - це «вузлик на пам'ять» про досягнення вихідця із Закарпаття силача Кротона, який колись вражав світ своєю богатирською силою.

Автор цих маленьких фігурок - архітектор Михайло Колодко, який своїми роботами надав Ужгороду нову «родзинку». Тепер гості міста обов'язково прагнуть відвідати набережну річки Уж, з обох боків якої і розмістилися цікаві скульптури.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com