тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Загадка для вчених-сім'я, яка ходить на четвереньках

Вже багато років дослідники всього світу намагаються розгадати секрет однієї турецької сім'ї, члени якої пересуваються вельми дивним способом - на руках і ногах. П'ять братів і сестер у віці від 18 до 34 років з села в провінції Хатай на півдні Туреччини надихають вчених усього світу для проведення досліджень протягом останніх 11 років...

 

 

Ходять члени цієї унікальної родини, спираючись на руки і ноги, і можуть знаходитися у вертикальному положенні протягом дуже нетривалого відрізка часу, при цьому їх коліна і голова залишаються зігнутими.

Раніше висунута теорія стверджувала, що хода сім'ї Улас схожа на рухи приматів, припускаючи, що сім'я є прикладом "зворотної еволюції". Але тепер американські вчені прийшли до висновку, що спосіб переміщення братів і сестер є наслідком рідкісної хвороби.У доповіді, опублікованій в PLoS One, дослідники говорять, що спосіб переміщення членів турецької родини не схожий на ходу приматів. Вони стверджують, що насправді це є наслідком спадкового захворювання, яке викликає гіпоплазію мозочка, ускладнюючи почуття рівноваги. Для адаптації до нього сім'я розробила свій власний спосіб переміщення.

Широка громадськість вперше дізналася про братів і сестер, чиї батьки переміщуються абсолютно нормально, в 2006-му році після виходу документального фільму.

 

 

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com