тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Голландський дизайнер зробила одяг з сонячними панелями

Голландський модельєр пропонує своє вирішення проблеми недостатньої тривалості автономної роботи мобільних пристроїв - одяг з сонячними батареями, від якої можна підживлювати електроніку. Для створення і просування лінії одягу з вбудованими сонячними батареями Пауліна ван Донген (Pauline van Dongen) заснувала невелику компанію Wearable Solar.

 

 

Кілька моделей туалету з інтегрованими сонячними батареями вже створені, а робочий прототип одного з таких суконь був показаний на щорічному фестивалі Northside Festival в Брукліні, США. За словами модельєра, на з'єднання технологій і високої моди її надихнули 2 основних фактори. Насамперед потрібно відзначити, що сьогодні велика частина людей безпосередньо залежить від смартфонів і інших мобільних гаджетів, при цьому, користувачі бажають весь час залишатися на зв'язку, але часу автономної роботи смартфонів їм недостатньо. Крім того, отриманий досвід при проектуванні мобільних зарядних пристроїв дозволив Пауліні вивчити всі труднощі, пов'язані з інтеграцією громіздких батарей в пристрої даного класу.

Дизайнер ще не готова назвати точну дату запуску у виробництво подібного одягу, оскільки триває період вивчення споживацької коньюктури. Також, невідомо, скільки саме енергії може забезпечити подібне плаття - одяг належить пройти серію випробувань. Тим не менше, кілька компаній вже зацікавилися розробкою Wearable Solar, і ведуться переговори щодо комерціалізації технології. У свою чергу, Пауліна працює над поліпшенням суконь: з'єднання з миючими матеріалами, використання нанотехнологій та надання електронних схем властивостей текстилю.

Потрібно відмітити, що це не перша спроба створити інноваційний одяг. Нещодавно данська дизайнерка створила костюм BB.Suit, який містить в собі Wifi, GPS, NFC, Bluetooth, і перетворює свого носія в ходячу точку доступу в Інтернет. На противагу йому один японський дизайнер створив одяг, який рятує від Інтернет-залежності. але це вже тема іншої статті.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com