тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Мукачево. Замок Паланок

Україна багата стародавніми старовинними замками і фортецями, в яких завжди цікаво побувати любителям історичних легенд і сказань. Особливо багато цих архітектурних пам'яток в західній частині країни, а одним з найвідоміших є Замок Паланок, розташований в закарпатському місті Мукачево...

 

 

Цей видатний пам'ятник середньовічного військового зодчества помітний здалеку, адже знаходиться він на самотній «заснулій» вулканічній горі висотою 68 м. Підносячись над містом, замок завжди притягував погляди туристів, манячи їх своєю давньою, майже тисячолітньою історією. До речі, досить цікавий об"єкт в контексті розвитку такої сфери як бізнес туризм в Україні і власне цьому замку, а також мальовничим околицям пророкують світле майбутнє повноцінного туристичного центру з розвиненю інфраструктурою.

 


Площа фортеці досить велика - близько 14 000 кв. м., а сама вона умовно ділиться на три різних рівня: Верхній, Середній і Нижній Замки. Найстаріший з них - Верхній Замок, який почали будувати в XIV-XVI століттях; інші дві частини укріплення були споруджені дещо пізніше. Площа фортеці досить велика - близько 14 000 кв. м., а сама вона умовно ділиться на три різних рівня: Верхній, Середній і Нижній Замки. Найстаріший з них - Верхній Замок, який почали будувати в XIV-XVI століттях; інші дві частини укріплення були споруджені дещо пізніше.

Головним призначенням фортеці була захист від можливих нападів, тому зі всіх боків її оточували глибокі сухі рови і неприступні кам'яні стіни до 3,5 м висотою. Були прибудовані також оборонні бастіони, а в XVI столітті навколо гори викопали спеціальний рів для води, який зміцнили дубовим частоколом - «паланком», що і дало назву замку. За свою багатовікову історію замок Паланок змінив безліч господарів - у різний час він перебував у володіннях українців-русичів, угорців, волохів і австрійців. Замок служив і королівськими покоями, і військовим форпостом, і центром народних повстань, і навіть в'язницею для політичних в'язнів. Всередині замку знаходиться великий і просторий двір, де встановлено кілька скульптур. Існує повір'я, що якщо загадати бажання, тримаючись за палець фігури князя Корятовича - одного з власників замку - то воно обов'язково збудеться. Правда, за це варто віддати символічну плату - кинути монетку в колодязь, що йде під землю на 85 метрів, який, до речі, визнаний найглибшим у Закарпатті.

Ось така красива місцина, а якщо ви бажаєте подорожувати самостійно, раджу заглянути на сайт x-travel.in.ua, де ви знайдете безліч цікавих туристичних місць як в Україні, так і в різних куточках світу.


 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com