тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Чернівці. «П'яна церква»

Якщо ви хочете добре відпочити і при цьому значно збагатити свою колекцію туристичних вражень, вирушайте в західну частину України - ці місця буквально переповнені унікальними архітектурними пам'ятками, старовинними замками та іншими цікавими пам'ятками. Одним з найколоритніших міст заходу України є Чернівці, де знаходиться незвичайний храм, названий у народі «П'яної церквою»...

 

Мова йде про знаменитий Миколаївський собор, головною архітектурною особливістю якого є незвичайні купола - начебто вони схиляються до головного куполу храму. Як неважко здогадатися, народна назва цього храму якраз і пов'язане з нерівними башточками, які нібито побудовані не зовсім тверезими майстрами. Але знавці світової архітектури знають, що насправді така будова будівлі зустрічається дуже рідко і є справжнім дивом - у світі існує всього декілька подібних церков.

Миколаївський собор почали будувати в 1927 році під керівництвом цілої команди іменитих архітекторів того часу, але у зв'язку з фінансовими труднощами будівництво затяглося до 1939 року. Архітектурні особливості, зокрема і закручені спіраллю підстави куполів «П'яна церква», взяті з кращих зразків румунської стилю неоромінеск.


 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com