тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Вчені навчилися «друкувати» кровоносну систему

Міжнародна команда створили перші органи з допомогою 3Dсканера, які включають повну судинну мережу для транспортування крові через органи. Революційний прорив зробила група вчених з університетів Гарварду, Сіднея, Стенфорда і Массачусетського технологічного інституту...

 

 

Доктор Луїс Bertassoni каже: «Тисячі людей помирають щороку через брак органів для трансплантації. Багато піддаються хірургічному видаленню тканин і органів у зв'язку з раком. Уявіть собі, що ви в змозі прийти в лікарню і надрукувати потрібний орган, з усіма клітинами, білками і кровоносними судинами у потрібному місці, просто натиснувши на кнопку друку на вашому комп'ютері. Наше відкриття є важливим новим кроком на шляху до досягнення цих цілей».

Клітинам потрібен швидкий доступ до поживних речовин, кисню і ефективна утилізації відходів. Ось чому «васкуляризація» - функціональна система транспортування займає центральне місце в інженерії біологічних тканин і органів. «Одна з найбільших проблем для інженерних великих тканин і органів вирощування мережі кровоносних судин і капілярів», говорить доктор Bertassoni. Головна перевага нової техніки біо-друку є можливість виготовлення великих тривимірних мікро-судинних каналів, здатних підтримувати життя, і, з достатньою точністю, відповідати потребам окремих пацієнтів.


 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com