тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Кінний трамвай півострова Юкатан

Перші трамваї з'явилися в містах світу півтора століття тому. До них єдиним міським транспортом був візник на кобилі, прообраз таксиста. Можна було купити коня і віз до нього, але це ще дорожче. Всі інші тупотіли пішки. Рейки придумали, паровоз теж, але потужна машина була непридатна для локальних перевезень. Геніальний винахід не змусив себе довго чекати: коня поставили на рейки!..

 

 

Так з'явилася конка, що згодом перетворилася у всім нам знайомий трамвай. А от у Мексиці на півострові Юкатан, кінно-залізницю використовують донині. Піраміди майя всесвітньо відомі і заради них сюди їздять мільйони. Про вузькоколійки на кінній тязі не знають навіть багато місцевих.

Сьогодні від конки залишилися лише спогади: по всьому світу стоять музейні експонати-вагончики, а в голові сучасного городянина не вкладається, як це - кінь по рейках? На півострові Юкатан конка з'явилася приблизно одночасно зі Львовом, чи іншим древнім містом але покататися на ній можна і зараз. І навіть не у місті - у селі! Село називається Чунканан, недалеко від містечка Кусама, і все це в годині їзди від Меріди, найбільшого міста штату. Село крихітне, три вулиці вздовж і стільки ж поперек. Довгий час рейки були покинутими, у багатьох селах розібрали на металобрухт, а років двадцять тому заповзятливий мексиканець, чиє ім'я ніхто вже й не згадає, вирішив прокласти рейки до розташованих неподалік трьом сенотам ( природним "криниць", на які приїжджає дивитися не менше туристів, ніж на піраміди ) і возити туди людей.


 

 

 


 

Все це саморобне і не дуже комфортне. Дерев'яні лавки. Іржаві колеса і ресори. Ще веселіше виглядає дорожнє полотно. Уявляєте, яке задоволення за таким їхати в дерев'яній кибитці? Для туристів це все, звичайно, екстрим і атракціон.


 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com