тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Нова газова революція: метеоризм і його місце в сучасній енергетиці

Не всім країнам пощастило мати на своїй території великі запаси природного газу. Адже метан можна видобувати не тільки з-під землі. Проте не всі знають, що багато тварин, у тому числі, і людина, є джерелами цього корисного газу. Потрібно лише навчитися його добувати і використовувати з користю для суспільства. Благо, в останні роки з'явилося безліч проектів, які перетворюють метеоризм у частину світової енергетики. Як вам така ідея - видобуток метану з корів?...

 

Корова - це тварина-рекордсмен, за день вона може випустити до 300 літрів метану. Зараз вони йдуть в атмосферу Землі, але вже реалізуються проекти, що передбачають збір цього газу для використання в господарстві. Наприклад, подібним займаються фермери, задіяні у пілотній програмі одного з аргентинських наукових інститутів. Вони надягають на своїх корів спеціальні системи - пластикові пакети, збирають продукти коров'ячого метеоризму.

Перші досліди принесли неоднозначні результати, але автори ідеї не опускають руки і допрацьовують технологію, що дозволяє збирати корисний газ. Адже 300 літрів метану в день від однієї корови дозволяють забезпечити енергією протягом доби 100-літровий холодильник. Так що, якщо зібрати всіх корів Аргентини (а їх там багато мільйонів), то можна істотно зменшити залежність країни від традиційного природного газу!

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com