тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

NASA створює зореліт для польоту на Альфа Центавра

Проект під назвою «Швидкість» не просто амбітний, а насправді фантастичний. Його реалізацією займається група дослідників NASA, очолювана фізиком Гарольдом Уайтом. Мета проекту - створити новий двигун, за допомогою якого космічні апарати зможуть переміщатися із надсвітовою швидкістю...

 

З таким двигуном до найближчої зірки - Альфа Центавра (4,3 світлових роки) можна буде дістатися всього за 2 тижні. В основу проекту покладена концепція деформації простору, що випливає з рівняння фізика Мігеля Алькубьере. Воно передбачає створення механізму, здатного «деформувати» простір. Це буде двигун викривлення, який буде розширювати простір позаду космічного корабля, а спереду - стискати. Таким чином, навколо корабля утворюється просторово-часовий «міхур Алькубьерре», всередині якого він зможе рухатися зі надсвітловою швидкістю.

 

 

Двигун буде мати сферичну форму. Вплив на простір-час буде здійснюватися за допомогою потужних електростатичних полів. В даний час ступінь його деформації в процесі дослідів вимірюється за допомогою лазерного інтерферометра.Найближче завдання - створення мікроскопічного «бульбашки» у лабораторних умовах. В подальшому в якості джерела енергії для маніпуляцій з простором вчені пропонують використовувати темну енергію Всесвіту. Як стверджує Гарольд Уайт, корабель майбутнього буде нагадувати м'яч для гри в американський футбол, оперезаний тором.

До речі, нещодавно групою вчених з того ж самого NASA, а також дослідницького центру ESA успішно завершена робота над колективним проектом, головним завданням якого стало складання повної карти всесвіту космосу. Для гарантованого успіху експерти вирішили скористатися базою даних зображень, отриманих з потужного телескопа Хаббл ще в 2003-му році.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com