тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Букський каньйон: маленький фіорд в центрі України

Якщо коли-небудь вам доведеться побувати в центральній частині України, обов'язково відвідайте один з найкрасивіших куточків країни - мальовничий Букський каньйон...

 

 

Знаходиться всього в двох годинах їзди від Києва і в півгодини від знаменитого Софіївського парку в Умані, в селі Буки Черкаської області, але широку популярність в плані туристичної пам'ятки каньйон почав набирати тільки останнім часом - раніше про це чудове місці мало хто знав.

Починається каньйон з невеликого, але дуже галасливого водоспаду «Вир» біля старого моста через річку Гірський Тікич, а далі тягнеться близько п'яти кілометрів між найдавнішими скелями епохи протерозою. Вчені підрахували, що тутешнім гранітних брилах більше двох мільярдів років, тобто вони були свідками зародження життя на Землі!

Каньйон дуже звивистий і вузький - місцями його ширина складає всього 20-40 метрів, зате глибина тут досить велика і досягає іноді навіть до 20 метрів. Тутешні дуже мальовничі скелі, ніби порізані химерними візерунками, а в обрисах однієї з них можна розглянути людський профіль. Висота кам'яних брил становить від 10 до 30 метрів, а за їх колірними відтінками можна чітко розпізнати структуру каменів. Крім неймовірно красивого ландшафту, Букській каньйон відомий також тим, що тут колись була побудована перша в Україні гідроелектростанція. Зараз вона вже не працює, але штучно створена гребля непогано вписався в навколишній пейзаж.


 

 

 

 

 

 

 

Коментарі  

 
0 # steeler1889 08.10.2014 17:02
Дякую! Коротеньке та змістовне оповідання. АЛЕ... Водоспаду(маемо на увазі ГРЕБЛЮ ГЕС) під назвою "Вир" НЕ ІСНУЕ !!!!!!! Місце під назвою "ВИР" -ЦЕ водойма розташована трохи нижче МЛИНА. Одне з глибших місць на Г.Тікичі в межах Буків. З повагою.Вячеслав.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com