тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

У китайській гробниці знайшли найстаріші штани

Минулого тижня у гробниці Таримська западина в Китаї археологи, серед інших артефактів, виявили штани. На думку вчених, це найбільш давній предмет подібного типу одягу. Після відповідних аналізів було встановлено, що вік штанів становить понад 3000 років!..

 

 

Дослідники вважають, що виявлені штани використовувалися стародавніми кочівниками і скотарями для верхової їзди. Лінгвіст Віктор Майр з Університету Пенсільванії переконаний: «Знахідка, безумовно, підтверджує ідею про те, що штани винайшли скотарі для верхової їзди». Поїздки людини верхи на конях, за припущеннями вчених, почалися понад 4 000 років тому, і тоді ж з'явилися перші штани.

Вік найстаріших штанів визначили з допомогою радіовуглецевого аналізу і дизайну стародавнього одягу. Вони зроблені з трьох шматків: по одному для кожної штанини і шматок для промежини. Крім того, предмет одягу прикрашений плетеними елементами. Серед інших предметів, знайдених в похованні, були батіг, бойова сокира і лук, невелика дерев'яна кінь. Гарячий і сухий клімат Таримська западини допоміг зберегти артефакти в хорошому стані протягом багатьох тисяч років.

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com