тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Створено найменший нанодвигун

Крихітку-двигун розробила група дослідників з Техаського університету, очолювана професором Донглеи Феном. Розміри новинки - 1 мікрометр або 0,001 мм у будь-якому вимірі (для порівняння - на фото справа зображеноа ракова клітина)...

 

 

Нанодвигун вже пройшов перший жорсткий тест, зумівши пропрацювати 15 годин в режимі 18000 оборотів в хвилину. До речі, для порівняння, з такою швидкістю обертаються турбіни реактивних літаків.

Найважливіша перевага нанодвигуна - його простота. Він складається з трьох частин, що взаємодіють один з одним за допомогою особливої технології, заснованої на використанні постійних і змінних електричних полів. Не менш важливим є також і те, що робота двигуна знаходиться під постійним контролем.

Вчені вже визначили коло майбутніх обов'язків цих нанодвигунів. На їх базі буде створено ціле сімейство нанороботів. З їх допомогою медики зможуть адресно доставляти медикаменти до уражених органів, зокрема, знищувати злоякісні клітини. Наступним етапом стане поява на світ нанороботів-хірургів, здатних проводити операції з ураженими клітинами.

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com