тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Офісна будівля в стилі хай-тек

Якщо мова заходить про архітектуру Лондона, то уява відразу малює вежу Біг Бена або Тауерський міст. Все тут «просякнуте» класикою і традиціями. Тим не менш, сучасна столиця Англії - це не тільки палаци і замки, тут дуже багато споруд, що належать до різних стилів. Одним з яскравих прикладів сучасної архітектурної думки є офісна будівля страхової корпорації «Ллойд» (lloyd's building)...

 

 

Будівля збудована в 1986 році за проектом одного з засновників стилю хай-тек (hi-tech) архітектора Річарда Роджерса (Richard Rogers). Воно стало наочним виразом того, як можна оптимально використовувати внутрішній «робочий» простір споруди.

Оригінальність цього проекту полягає в тому, що практично всі комунікації (водопостачання, опалення, вентиляція, сходи, ліфти) виведені на зовнішній фасад. Саме тому офіс Ллойда ще іменується «Будинком навиворіт» (The Inside-Out Building). Будівля складається з трьох основних «веж», розташованих навколо центрального атріуму, висота якого сягає 60 метрів. Перехід від однієї вежі до іншої здійснюється за рахунок пов'язаних між собою ескалаторів. Зовнішні вікна мають тришарові сонцезахисні склопакети, які дозволяють особливим чином заломлювати світло назад в інтер'єр. Це дозволяє знизити витрату електроенергії у вечірній час.

До речі, Річард Роджерс був першим у Великобританії, хто використовував зовнішні скляні ліфти.


 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com