тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Кровоточиве дерево Птерокарпус

 

Pterocarpus angolensis, або Птерокарпус - називають також кровоточивих деревом. Це особливий вид тика в південній Африці, відомий під різними іменами, такими як Кіат, Муква і Мунинга. Дерево отримало таку назву через свій темно-червоний сік...

 

 

Розколотий стовбур або пошкоджена гілку дерева починає виділяти темно-червону рідину. Таким чином липкий, червонувато-коричневий сік запечатує рану, щоб сприяти зціленню дерева.

Червоний сік традиційно використовується в якості фарби в деяких областях, його змішують із тваринним жиром, щоб робити косметику для лиця й тіла. У цього дерева, що кровоточить, як вважають, є чарівні властивості для лікування від захворювань крові, очевидно через близьку подібності за кольором і консистенцію. Це дерево також використовується для лікування багатьох захворювань, таких як стригучий лишай, гострі болі, проблеми з очима, малярія, гемоглобінова лихоманка, проблеми з животом і браком грудного молока.

З Pterocarpus angolensis роблять високоякісні меблі, оскільки його дуже легко обробляти, фарбувати. Таке дерево не засихає і не втрачає форму через це якість, разом з його високою довговічністю, птерокарпус цінується у виробництві човнів, каное і підлог у ванних кімнатах.  Через його велику вартість місцеві народи центральної і південної Африки безконтрольно вирубують кровоточить дерево, що поставило його на межу зникнення в останні десятиліття.

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com