тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Рекордсмен швидкості

Раніше вважалося, що гепарда по швидкості ніхто не зможе перевершити, але дослідники виявили, що крихітний каліфорнійський кліщ насправді куди швидше - принаймні, для своїх розмірів. Paratarsotomus macropalpis не більше кунжутного насіння, зате переміщається на 322 довжини власного тіла в секунду...

 

Попередній рекордсмен, австралійський жук-скакун, бігає зі швидкістю «всього» 171 довжини тіла в секунду, а гепард, що здатний розганятися до 95 км/год, пробігає всього 16 довжин власного тіла в секунду. Якщо перевести на людські розміри, то швидкість кліща еквівалентна 2090 км/г. Можете собі уявити, щоб людина або який-небудь транспорт рухався з такою швидкістю? Поки що для нас це неможливо.

Відкриття зробив студент Каліфорнійського коледжу Самуїл Рубін. Він вважає відкриття дивним не тільки тому, що це новий світовий рекорд, але і тому, що воно багато говорить про обмеження живих істот і фізіології руху. А якщо дивитися ширше, то такі швидкості можуть надихнути людей на створення нових революційних проектів, наприклад, у робототехніці або біоміметричних пристроях.


 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com