тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Як лікують інтернет-залежних у Китаї

Документальний фільм двох китайських режисерів Web Junkies («Веб-наркомани») розповідає про життя підлітків у військових таборах, створених для лікування від інтернет-залежності. Документальний фільм про військові табори, покликані позбавити підлітків від залежності, був представлений на кінофестивалі Sundance, пише видання Agence France-Presse...

 

 

 

 

Підрахувавши, що 24 млн молодих людей у Китаї витрачають на інтернет в добу більше шести годин, країна першою у світі визнала інтернет-залежність захворюванням і відкрила військові табори для лікування підлітків. Однак досі в ЗМІ було вкрай мало інформації про те, що відбувається всередині таких закладів. Кілька років тому в ЗМІ просочилася інформація про смерть одного з підлітків в ході перебування в одному з таких таборів. Тоді про це написала британська The Times.

Кінематографісти Шош Шлам і Хілла Медаліа отримали дозвіл на зйомку в одному з 400 реабілітаційних центрів для підлітків 13-18 років, які страждають від інтернет-залежності, зокрема, від онлайн-відеоігор. У центрі сюжету фільму - історія трьох хлопчиків, які проходять курс військових вправ, медичне лікування і сімейну терапію. Вартість курсу реабілітації в такому центрі - близько 10 тис. юанів (1650 доларів), що вище середньомісячної зарплати в Пекіні.

«Ці батьки у відчаї», - говорить Медаліа. «Вони приводять своїх дітей сюди, оскільки це останнє місце, де їм можуть допомогти», - пояснює він. Фільм не показує всі подробиці того, що відбувається в центре. Шлам не впевнена, що всі діти, потрапляють в центр, дійсно «інтернет-наркомани». «Це залежність або соціальне явище? Я думаю, що це можна назвати наркоманією, коли людина не функціонує в звичайному житті. Коли діти кидають школу і добами просиджують в інтернет-кафе, тільки щоб не пропустити жодної хвилини гри», - вважає вона. Основними причинами високої схильності до інтернет-залежності у китайських дітей Шлам називає китайську політику «одна сім'я-одна дитина» і жорстку конкуренцію в освіті та роботі.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com