тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

l'arbre Blanc: будинок у вигляді дерева

 

Японський архітектор Зі Фудзімото виграв конкурс Architectural Folie of the 21st Century на проект житлового будинку в Монпельє (Франція). Житловий комплекс l'arbre Blanc / Біле дерево розташується на березі річки Ліз, між центром міста і новими районами Порт-Маріанн і Одиссеум. З його "літаючих" балконів відкриється чудовий вид на комплекс "Антігона" Рікардо Бофілл...

 

Проектувальники - поряд з Sou Fujimoto Architects, це французьке бюро Nicolas Laisne Associes і Manal Rachdi Oxo Architectes - підкреслюють, що їх будинок не «вежа зі слонової кістки». Натхненна традицією мешканців міста проводити більшу частину часу під відкритим небом, 17-поверхова вежа крім житла включає в себе безліч суспільних функцій: на перших поверхах відкриються ресторан, художня галерея та офіси, а на даху - доступний городянам і туристам бар з панорамним видом. До послуг мешканців - сад і загальна кімната на даху.

Але головне, звичайно, це квартири з величезними, далеко виступаючими балконами, де в традиціях півдня Франції межа між приміщенням і зовнішнім середовищем розмита. При проектуванні архітектори прагнули створити природну форму, яка ніби вирізувалася або ваялась водою і вітрами протягом довгого часу. "Це схоже на дерево, яке змінюється разом з навколишнім середовищем", - говорять автори. Проект використовує сонячну енергію «пасивної» схеми, в тому числі сонячні труби для вентиляції; також передбачені зовнішні регульовані жалюзі та система збору та використання дощової води.

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com