тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Автомобілі навчаться розрізняти настрій водія

Кожна людина, постійно використовує автомобіль, так чи інакше стикається з агресією на дорозі. Знервований водій має набагато більше шансів потрапити в аварію. А що, якби бортова система виявлення емоцій могла б бачити роздратування, чи якісь інші негативні емоційні стани і в критичний момент втручатися, щоби не допустити якогось ДТП?..

 

 

Швейцарський інститут технологій (EPFL) об'єднався з автомобільним концерном PSA Peugeot Citroen для розробки системи розпізнавання емоцій. Система зможе визначати ознаки роздратування і втоми в міміці водія. Роздратування було обрано в якості одного з ключових чинників, через які водії стають агресивними. Програмне забезпечення, розроблене дослідниками, зможе визначати сім універсальних емоцій: страх, гнів, радість, смуток, відраза, подив і підозра. Поєднання двох з них, гніву й огиди, і буде вказувати на подразнення водія.

Незважаючи на перші успіхи, розробники ще не вирішили, як саме система буде реагувати на подразнення водія. Можливо, в разі виявлення агресії почне звучати спокійний заспокійливий голос або включиться датчик зближення і обмежувач швидкості автомобіля. Як би там не було, але у теперішній ситуації на дорогах (як відомо, найбільша смертність фіксується при автомобільних ДТП) реалізація даного проекту вважається вкрай необхідною.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com