тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Німеччина. Шверинський замок

Шверін, населення якого становить 100 тис. жителів, є найменшою столицею федеральної землі Німеччини. Місто розташоване посеред мальовничого озерного ландшафту, в якому відображаються пропливають по північному небу хмари. Символ Шверін - Шверинський замок, легкий, повітряний, світлий і привітний, як і саме місто...

 

 

Перша документальна згадка про дерев'яну фортецю посеред прісноводного озера в районі нинішнього Шверіна відноситься до 965 році. Першим безперечним фактом історії міста є будівництво кам'яної фортеці - майбутнього Шверинського замку - після пожежі в 1160 році і послідуюче офіційне заснування міста. Раніше на місці сучасного Шверинського замку знаходилася фортеця «Зюрин», яка перед пришестям на трон Генріха Лева була повністю спалена на початку 11 століття. Відроджений на великому попелищі замок став головною резиденцією графства Шверін, а трохи пізніше - герцогства Мекленбург.

 


Суміш семи різних архітектурних напрямків і стилів, представляється уяві обителлю Сплячої красуні. Шверинський замок стоїть на дуже мальовничому острові Шверинського озера, який з'єднується з містом і палацовим садом двома мостами. До речі, місто Шверін, який є столицею землі Мекленбург-Передня Померанія, створювався за образом і подобою замку-палацу. П'ятикутне центральне приміщення палацу несе в собі елементи готики і бароко, а також і Ренесансу, вінчають комплекс численні вежі й башточки, немов вилиті з золота. Найбільш примітною деталлю фасаду будівлі стала кінна статуя Никлота, родоначальника князів та великих герцогів Мекленбургів, яка є своєрідним обличчям’ замку і робить його дуже легко впізнаваним.

На 3-х поверхах замку розташовувалися кімнати великих герцогів різних часів. Крім того, в палаці був обладнаний по-справжньому розкішний тронний зал. Знаменитий замок і своєю галереєю фамільних портретів з династії Мекленбург. Навколо замку розкинувся унікальний парковий комплекс. Цей сад збудований у класичних традиціях англійського стилю. Тут безліч тінистих гаїв і терас, оранжерей, а скелясті гроти на березі Шверинського озера створюють справжню атмосферу старовинного замку.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com