тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Телефонна вежа в Стокгольмі

Ця вежа була побудована для забезпечення телефонного зв'язку в 1887 році. На фото - іній на більш ніж тисячі проводах, що йдуть у всі сторони від цієї конструкції...

 

 

 

В кінці 1880-х Стокгольм був найбільшим телефонізованим серед європейських міст. У столиці Швеції В 1885 році було встановлено 4832 телефону, тобто близько 22 телефонів на тисячу жителів. Для порівняння: у Берліні було всього 3,3 телефони на 1000 городян; в Лондоні - 0,9; у Парижі - 1,4; в Копенгагені - 4,9.

Вісімнадцятиметрова стокгольмська телефонна вежа була однією з найбільших споруд подібного роду. До 1913 року вона була основним телефонним з'єднанням в Стокгольмі і пов'язувала близько 5000 телефонних ліній. Пізніше, повітряні телефонні лінії замінили на підземні кабелі, які безумовно забезпечували більшу надійність. Металеві конструкції вежі стали виконувати роль архітектурної домінанти, орієнтира, прикраси міста і його символу. Але в 1952 році сталася пожежа. На жаль, було прийнято рішення демонтувати її.

 

 

 

 

 

Взагалі, на початку 20-го століття столиця Швеції була дуже передовим містом в плані розвитку звязку і інших комунікаціі. Ось таким весь в дротах зафіксував Стокгольм фотограф. Це пізніше, десь через півстоліття всі ці павитини були сховані під землю, або замінені на єфективніші мережі.

Ця картина мені нагадує бідні квартали в деяких теперішніх азійських і латиноамериканських великих містах.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com