тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

«Позитивне мислення» заважає вам зосередитися на успіх

Всі навколо постійно кажуть, що позитивні думки призводять до позитиву в житті. Гуру самодопомоги велять нам візуалізувати успіх, а психологи невтомно повторюють про «силу позитивного мислення». Тим не менш, вчені виявили, що приємні фантазії призводять до негативних наслідків.

Адам Альтер написав велику статтю про те, що відбувається, коли ви дивитеся тільки на світлу сторону життя і думаєте тільки про хороше: це може підштовхнути вас до краху і перешкодити скласти резервний план на випадок того, якщо все піде не так легко, як ви задумували...

 

 

Ось така насправді сила думки, виявляється для досягнення цілі оптимізм може суттєво нашкодити. Ось що пише дослідник : Згідно великому дослідження, позитивне мислення може зменшити ваші шанси на успіх. В одному з експериментів соціальні психологи Габріель Оттинген і Доріс Майєр опитали 83-х німецьких студентів з метою з'ясувати, наскільки світло вони дивляться в майбутнє - коли закінчать університет, знайдуть роботу і почнуть працювати. Через два роки психологи знову опитали всіх цих студентів, які до того часу вже закінчили університет. Ті, хто думав виключно про хороше і малював собі райдужні картини майбутнього, отримали менш престижну і високооплачувану роботу. Те ж стосувалося й інших галузей життя: наприклад, студенти, часто мріяли про красиві романтичні відносини, були самотні і боялися вільно спілкуватися з представниками протилежної статі. А студенти, яким довелося перенести операцію і які сподівалися на швидке одужання і спеціально думали тільки про хороше, відновлювалися повільно.

Хізер Баррі Каппс, професор менеджменту в Лондонській школі економіки, опублікувала аналогічне дослідження. Я запитав Каппс, чому позитивне мислення гальмує прогрес, і вона відповіла, що позитивні думки про щось дають мозку сигнал, що мета вже близька, а раз мета близька, то надмірно старатися більше не потрібно».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com