тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найшвидша у світі вантажівка

Ця вантажівка сама швидка, найдорожча і найбезглуздыша з усіх, що нам доводилося бачити. Страшно навіть подумати, що буде з вантажем, так і напівпричепом, якщо кому-небудь спаде в голову використовувати цей автомобіль в якосты сідельного тягача, за який його можна прийняти на перший погляд...

 

Робота на американських хайвеях залишилася в минулому житті, коли цей монстр був звичайним магістральним «Пітером» (так далекобійники називають Peterbilt). Сьогодні у нього інше ім'я і інша професія, і все це завдяки зусиллям одного ентузіаста - Леса Шоклі (Les Shockley).

Зараз після переобладнання силова установка цієї вантажівки - три реактивні двигуни Pratt&Whitney J34-48 сумарною потужністю 36000 к.с. і статичною тягою 8618 тонн. Двигуни розміщені на місці сідельного майданчика, їх вісь спрямована на три градуси вгору для створення притискної сили. Цій же меті служить і масивне антикрило. На всі колеса були встановлені дискові гальма великого діаметра, однак головним засобом гальмування є не вони, а два гальмівних парашута - основний і запасний, розташовані в горизонтальних трубах з боків від двигунів.

Максимальна швидкість, яку розвинув дрэгстер, дорівнювала приблизно 600 км/год на двухмильной дистанції. Цей рекорд був занесений в «Книгу рекордів Гіннесса» як найбільша швидкість, яку коли-небудь розвивала вантажівка.


 

 

 

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com