тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Плани по перетворенню закинутих станцій паризького метро

Кандидат на пост мера французької столиці Наталі Костюшко-Морізе запропонувала проект реорганізації занедбаних станцій паризького метро. Концепт викликав бурю емоцій: від повного схвалення до різкої критики, але нікого не залишив байдужим...

 

 

Щоб реалізувати свій задум потенційна градоначальниця звернулася за допомогою до архітекторів, які допомогли їй з ескізами. В ідеалі концепція зводиться до того, що пустуюючі станції метро (зокрема станція Arsenal), ніяк не використовувані в житті міста, необхідно задіяти під соціальні, спортивні та культурні простори.

Модернізація підземних споруд, яким вже більше ста років, повинна не тільки дати їм друге життя, але й показати, що вони цілком готові до нових, сміливих міським експериментів. Так, за задумом Костюшко-Морізе, станція Arsenal, закрита в 1939 році цілком може перетворитися на сучасний басейн, або нічний клуб з танцполом в районі рейкового шляху і столиками на узвишші, що колись було платформою.

 

 

 

 

Проект передбачає і інший розвиток подій: можливо, на місці станції метро буде кафе-ресторан, художня галерея або навіть театр. Але, мабуть, найвідчайдушні припущення використання цього простору - в якості підземного парку. Заради чого знадобиться крім внутрішніх змін зробити ще і мансардні вікна, щоб забезпечити проникнення природного світла.

 

 

Для реалізації, звичайно, всі ці плани дуже затратні, і трохи ідеалізовані. Але Костюшко-Морізе передбачає, що в разі її перемоги на виборах у цьому році, вона запустить інтернет-форум, що дозволяє парижанам висловлювати свої ідеї використання цих забутих станцій і неодмінно дасть хід проекту перепрофілювання.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com