тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Простий візуальний тест розповість про ваш IQ

На думку психологів, для визначення значення IQ людини і загального рівня його інтелектуальних здібностей достатньо однієї-двох хвилин. Це час необхідний для проходження одного простого візуального тесту, який дозволяє визначити здатність «фільтрувати» і пригнічувати рухи на задньому плані...

 

 

Як заявив пан Дуе Тадін, дослідник з Рочестерського університету, вдалося з'ясувати, що люди, що володіють високим IQ, мають особливе візуальне сприйняття світу. У порівнянні з іншими людьми, їх зір виявляється більш «перебірливим». Вони відмінно справляються з завданнями по спостереженню за дрібними об'єктами, що рухаються, однак часто зазнають невдачі при відстеженні великих об'єктів, рух яких можна сплутати зі зміною фону.

До таких результатів Тадіна і групу його колег привів аналіз серії експериментів, в ході яких добровольцям було запропоновано переглянути кілька відеороликів з рухомими смужками. На одних роликах смужки були більшими, на інших досить дрібними. Завдання добровольців полягала у визначенні напрямку руху смужок. Результати експериментів вчені зіставили з величиною IQ добровольців. Висновок, зроблений вченими, виявився несподіваним - між IQ і здатність відстежувати рухомі об'єкти була відзначений прямий зв'язок.

А ось власне і сам відеотест. Тут представлені різні за розміром смуги чорного і білого кольорів а завдання полягає у тому, що визначити напрямок їх руху.

 

Вчені, що представили цю тестову методику стверджують, люди з високим значенням IQ важче визначали рух смуг у колах великих розмірів, і навпаки - для них помітніший був рух маленьких смужок.

Інші відомі фахівці в області психології інтелектуальних здібностей людей наразі однозначно не висловили своєї оцінки даного тесу, хоча і кажуть, що така відеометодика заслуговує на всесторонню увагу, і подадльше комплексне дослідження.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com