тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найпотужніше виверження Синабунга

На заході Індонезії знову ожив зловісний вулкан Синабунг. Клуби газу і хмари попелу повністю покрили прилеглу територію. Повідомляється, що жертвами нового виверження стали 14 осіб. Серед них - четверо учнів місцевої школи...

 

 

За даними агентства AFP, хмара диму і попелу накрила околиці вулкана, в тому числі розташовану в 2 кілометрах від кратера однойменне село. За повідомленнями офіційних осіб швидкість потоків лави в північній провінції острова Суматра досягала 4,5 км/год, передає Associated Press. Клуби диму і попелу вириваються з жерла на висоту до 2 тис. метрів. У результаті виверження загинули 14 людей, серед яких 4 школяра. Передбачається, що кількість жертв може зрости. Зараз ведуться рятувальні роботи. Напередодні багато жителі повернулися в свої будинки, які їм довелося покинути при першому виверженні. Через вулкан, що прокинувся і робить значні збитки понад 25 тис. жителів Суматри були евакуйовані з небезпечної території.

Слід нагадати, що під час першого виверження Синабунга хмара вулканічного попелу піднялася на 5 тисяч метрів над вулканом, а потоки лави розтягнулися на п'ять кілометрів. Цей підступний вулкан тривалий час (а точніше понад 400 років) не виявляв жодної небезпечної активності, і лише на початку 2010 року після такої тривалої "сплячки" він дав про себе знати регулярними потужніми виверженнями, а найбільша активність зафіксована у вересні минулого року.


 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com