тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Золотий пончик - незвичайний хмарочос в Китаї

На березі Перлової річки в китайському місті Гуанчжоу днями було відкрито новий хмарочос. Його незвичайна форма повинна була символізувати нефритовий диск, традиційний для Китаю предмет, володіння яким було свідченням високого соціального статусу людини. Але жартівники вже прозвали цю будівлю «золотим пончиком»...

 

 

 

Весь архітектурний світ з інтересом стежить за підготовкою Китаю до будівництва Sky City - 838-метрової будівлі, яке планується звести всього за 210 днів. Але не одним тільки цим хмарочосом живе будівельна галузь Піднебесної. Мало не кожен день звідти приходить новина про введення в експлуатацію того чи іншого висотного будинку. Самим незвичайним з таких об'єктів останнього часу стала будівля в Гуанчжоу, проект якого розробив італійською студією A.M. Progetti.

Будівля висотою 138 метрів має загальну площу 80 тисяч кв.м., на якій розташувалося житло, офісні та торгові приміщення, конференц-зали, розважальний центр, а також зимовий сад. Але серед інших хмарочосів Гунчжоу і Китаю в цілому це будівля відрізняється не плануванням, а зовнішнім виглядом. Адже воно являє собою величезну коло з п'ятдесятиметровій діркою в центрі. За задумом авторів, така форма повинна символізувати традиційний для китайської знаті предмет розкоші - нефритовий диск. Він символізував високе становище людини в суспільстві, його етичну бездоганність, а також духовний зв'язок з предками. Невеликий нефритовий диск був частиною медалей Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні. А в 2014 році ту ж форму і отримав 33-поверховий хмарочос в Гуанчжоу.

Примітно, що цей хмарочос-пончик стоїть на березі Перлової річки і, відбиваючись в її водах, перетворюється у символ нескінченності. Представник влади Гуанчжоу, відвідав відкриття даного будівлі, був настільки вражений побаченим, що пообіцяв внести нефритовий диск на новий герб міста.


 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com