тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

На велосипеді до Південного полюса

Минулої зими полярник-дослідник Ерік Ларсен спробував стати першою людиною, який проїде на велосипеді до Південного полюса. Але величезна кількість снігу не дозволило Ларсену досягти своєї мети, він відстав від свого графіка заїзду, а потім і зовсім залишив затію. У цьому ж році знайшлися інші ентузіасти...

 

 

Такою стала 35-річна Марія Лайджерштам зі своїм велосипедом на товстих і великих колесах, спеціально зроблених для цієї мети. Вага даного транспортного засобу становить 45 кг, і він має відмінну прохідність. Його назва ICE White Cycle, і спроектували його у Великобританії в Inspired Cycle Engineering.

Звичайні велосипеди не можуть переміщатися по снігу, втрачаючи рівновагу, або їм заважають утримувати його сильні вітри континенту. Але велосипед White ICE володіє більшою стабільністю і збільшеною аеродинамікою, він витримає і сильні вітри, і жорсткі підйоми. Вартість модернізації обійшлася в 33 тисячі доларів. Всі алюмінієві елементи були замінені літакової сталлю, також була перероблена геометрія задньої частини, щоб пристосувати колеса до сніговому покриву. Одне з коліс оснащене шипами.

Маршрут, за яким поїде Марія, ще не перевірено полярними дослідниками. А це 644 кілометри від краю шельфового льодовика Росса, по льодовику Леверетт, і до Південного полюса. По дорозі доведеться зіткнутися зі складним ландшафтом, і низькими (-35 градусів) температурами, а також хуртовинами і заметами. Марії доведеться докласти максимум зусиль і використовувати весь свій досвід, щоб потрапити на кінцеву точку маршруту. Подорож триватиме 20 днів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com