тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Гігантський трикутний будинок в Гаазі

Згідно з прийнятим містобудівній планом, у найближчі роки південно-західний округ Escamp в Гаазі чекає ціла хвиля архітектурних оновлень. Першою з новобудов стала ефектна висотка, спроектована архітектурним бюро Rudy Uytenhaak Architectenbureau...

 

 

У білій гострокутній будівлі розташовується місцевий муніципалітет - комунальні служби та головні соціальні установи, включаючи загс, інформаційний центр, міську бібліотеку. Споруда сприймається як абсолютна домінанта серед оточуючих невисоких будівель, хоча за духом цілком відповідає плану забудови, придуманому Віллемом Маріусом Дудоком. Його мета полягала в тому, щоб будинки не стояли строгими лініями вздовж вулиць, а вільно розташовувались в міському просторі, подібно кораблям в гавані.

Трикутний будинок з помітно зміщеним центром теж нагадує судно, але скоріше не морське, а повітряне. Вона схожа на паперовий літачок, складений з гігантських аркушів тонкого паперу, і здається ось-ось злетить в небо при першому ж пориві вітру. Муніципальні служби заявляють про свою відкритість буквально - внутрішні стіни будівлі практично прозорі, а всі офіси виходять в скляний гострокутний атріум, який об'єднує різні за функціями поверхи. Легкі й одночасно міцні конструкції з тонких балок і візуально невагомих перекриттів максимально розкривають внутрішній простраство. При цьому зовні будівля виглядає дуже стильною і гармонійною.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com