тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Тодай-дзі - найбільша дерев'яна споруда у світі

Одним із найдавніших буддійських храмів Японії є Тодай-дзі, в місті Нарі. В першу чергу цей храм відомий, як найбільша дерев'яна споруда у світі. Крім того, в стінах храму знаходиться величезна бронзова статуя Будди, яка була виплавлена більше тисячі років тому!..

 

 

Будівництво храму почалося в середині VIII століття. Саме в цей час в країні Висхідного Сонця широке поширення отримав буддизм. Нова релігія справила сильний вплив на мистецтво та архітектуру країни. Спорудження храму Тодайдзі відноситься до середини VIII століття, коли буддизм, двома століттями раніше проник в Японію, вже встиг стати державною релігією і чинити значний вплив на мистецтво та архітектуру цієї країни. В ту епоху столицею японської держави було місто Нара. Нині Nara належить до числа найбільш шанованих святих місць Країни висхідного сонця, куди щорічно приїжджає близько 3 млн паломників. Тут, на території площею близько 525 гектарів, розташовуються кілька буддійських і синтоїстських храмів, що мають багатовікову історію.

Храм Тодайдзі займає центральне місце серед святилищ Нари. Тривалий час він був головною державною святинею країни, а сама назва «Тодайдзі» буквально означає «Великий східний храм». Храм Тодайдзі широко відомий своєю унікальною бронзовою скульптурою Будди Дайніті (Дайбуцу), яка є найбільшою статуєю Будди в Японії і одним з найбільших у світі. Її створив в 749 році корейський скульптор, якого японці називають Кімімаро. Для виготовлення гігантської статуї знадобилося 437 тонн бронзи, 150 кілограмів золота, 7 тонн воску, 70 кілограмів ртуті і кілька тисяч тонн деревного вугілля.


 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com