тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Diaspora стає на п'яти Facebook?

Нещодавно відбувся запуск найбільшої в світі (у всякому разі, за твердженням її творців) соціальної мережі. Четверо американських студентів Макс Салберг (Max Salberg), Дан Гріппі (Dan Grippi), Рафаель Софэр (Raphael Sofaer) та Ілля Житомирський (Ilya Zhitomirskiy) останні кілька років інтенсивно працювали над створенням альтернативи існуючому Facebook - соціальної мережі Diaspora...

 

 

Про те, як саме буде розвиватися Діаспора мало відомо, оскільки команда розробників дуже обережно ділиться інформацією з цього приводу. В наступному місяці програмний код планується передати у відкритий доступ з тим, щоб оцінити і перевірити його.

Розробники з усього світу отримають вільний доступ до інструментів і можливостей Diaspora. Вони зможуть створити свою власну соціальну мережу на сайті або поліпшити можливості Diaspora для того, щоб вона стала доступна і зрозуміла широкій публіці.

Команда з чотирьох студентів спочатку розраховувала на суму в 10 тис. доларів, необхідну їм для роботи над ресурсом. Гроші збирали з допомогою сайту для залучення капіталу Kickstart. Однак, за шість місяців сума перевищила 200 тис. доларів. Багато людей перейнялися ідеєю сайту. Навіть засновник Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) пожертвував для справи, сказавши, що бачить в хлопцях якоюсь мірою себе. Чи зможе цей сайт функціонувати повною мірою і залучити аудиторію, можна тільки здогадуватися. Цікава сама ідея створення своєї власної мережі в мережі, що називається. Кожен користувач зможе додавати "вузли" і контролювати інформацію, що надходить в хабі. Так, те, що ви скажете друзям, будуть знати тільки друзі, а не колеги. І те, чим ви поділіться з родиною, залишиться в сім'ї.

Diaspora не перший сайт, і, напевно, не стане останнім, гарантує конфіденційність у соціальній мережі. Команда Diaspora каже, що велику увагу приділяє розробці користувальницького інтерфейсу. Користувач сам вирішить, яка інформація буде видно колегам, а яка - друзям. З приводу свого сайту хлопці з Diaspora занадто більшого не очікують і розуміють, що відразу піднятися на вершину соціальних мереж навряд чи вийде. Те, що вийде в жовтні, на їхню думку - "початок чогось великого, а не готовий проект". Самі користувачі, сподіваються вони, допоможуть зробити Diaspora краще.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com