тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

І знову про мікро-автомобілі

Сучасна економічна ситуація і турбота про навколишнє середовище сприяє збільшенню популярності невеликих і економічних автомобілів, таких як Volkswagen up!, Toyota iQ, та інших. Але виявляється, що найменший в історії серійний автомобіль випускався набагато раніше, на початку 1960-х років. І цим автомобілем є Peel P50, довжина якого становить 137 сантиметрів, а ширина - 104 сантиметри, а важив він всього 59 кілограм...

 

 

Назва Peel перекладається як щось середнє між совком і лопатою, що, напевно, слід сприймати у гумористичному ключі. Розганявся автомобіль до 64 км/год. Цікаво, що він не мав задньої передачі, і повертати його доводилося вручну.

На жаль, проект дуже скоро закрився. У період з 1962 по 1965 компанія випустила всього сотню Peel-ів, з них продала лише половину, внаслідок чого і закрила конвеєр. Ніхто не хотів їздити на нехай і дешевому, але несерйозному автомобільчику, викликаючи посмішки перехожих і інших водіїв. До того ж у нього була маса недоліків, які зводять нанівець переваги (до них можна віднести витрата бензину 2,5 л/100км): неймовірна тіснота, духота, шум, сильна вібрація.

Але компанія Peel Engineering, наперекір усім маркетинговим законами, в 1964 випустила наступника Peel P50 - двомісний Peel Trident, який часто називали «наземним варіантом літаючого блюдця». Trident спіткала доля «старшого брата» - було випущено 82 примірника за ціною 190 фунтів стерлінгів, після чого проект був остаточно закритий. Зараз ці крихітки є дорогими колекційними зразками, вартістю 12 500 фунтів.


 

 

 

 

 

 

 

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com