тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Дім, з яким щось не те

Коли про роботу сучасного художника говорять «масштабний проект», ми розуміємо, що найчастіше мається на увазі оригінальність ідеї, майстерність виконання, і кількість сил і часу, витрачених на її створення. Але для Алекса Чиннека (Alex Chinneck) «масштабність» - визначення цілком буквальне. Не розмінюючись на дрібниці, художник перетворює у твори мистецтва справжні будинки...

 

«Архітектура - це досконале полотно для скульптури», - говорить Алекс Чиннек, молодий художник, що проживає в північно-східній частині Лондона, і це поетичне ствердження чудово відображає його захоплення пластичними можливостями різних матеріалів. Чиннек поєднує віддану любов до будівництва та архітектури, природну для художника, з більш рідкісною для творчої людини рисою - діловою хваткою. Він зміг переконати 10 британських компаній спонсорувати всі роботи та матеріали, які потрібні для амбітної інсталяції з жартівливою назвою «На ногах моїх живіт, на носі - коліна» («From the Knees of My Nose to the Belly of My Toes»). А матеріалів треба було багато.

Чиннек перетворив в арт-об'єкт цілий будинок у місті Маргіт графства Кент. Тепер будівля 19-го століття виглядає так, ніби весь фасад відокремився від даху й стін і одним пластом сповзає вниз, залишаючи відкритим частину приміщення на верхньому поверсі.

Підготовка проекту проходила в промислових масштабах: вигнутий фасад виготовили на цегельному заводі в місті Гатвік, наклеївши порізані цеглини на сталеві листи потрібної форми. Вікна зробили на іншій фабриці з 40-ка листів формованої фанери, склеєних разом.

Чиннек каже, що його роботи багато в чому побудовані на ефекті несподіванки - «взяти звичну річ і зробити з неї щось, що змінить наше сприйняття навколишньої дійсності».

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com