тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Соціальний експеримент у метро - чи ми вміємо помічати красу в повсякденному житті.

Він вийшов з метро на станції l'enfant Plaza і встав біля стіни, відразу за сміттєвим баком. Майже за всіма мірками зовнішність його була непримітною: молодий білий чоловік, одягнений у джинси, спортивну сорочку з довгими рукавами і бейсболку з логотипом команди Washington Nationals...

 

 

 

Вийнявши з футляра скрипку, він поставив його біля ніг, завбачливо кинувши в нього кілька доларових папірців і монет - в якості "стартового капіталу". Розгорнувши футляр у бік пішоходів, він почав грати.

Час: 7:51 ранку, п'ятниця 12 січня, сама середина ранкової години пік. За наступні 43 хвилини повз скрипаля, який виконав шість класичних творів, пройшли 1097 осіб. Парубок грав в повну силу. Тільки через три хвилини після початку його концерту хоч щось сталося. Чоловік середніх років сповільнив крок і обернувся в бік музиканта. Ще через тридцять секунд жінка опустила купюру в футляр. Через шість хвилин хтось зупинився. За 45 хвилин виступу сім чоловік затрималися, щоб послухати музиканта. 27 кинули йому гроші, і майже всі зробили це на бігу. Разом - 32 долара з дріб'язком. Інші 1070 пройшли повз.

Ніхто не знав, що скрипаль, який стояв біля стіни в переході, - Джошуа Белл, один з кращих класичних музикантів сучасності, який грав вишукані надскладні твори на скрипці Страдіварі 1713 року виготовлення, вартістю 3,5 млн доларів. Його виступ організувала газета The Washington Post як експеримент з контекстом, сприйняттям і пріоритетами, а заодно як спробу неупередженої оцінки суспільного смаку: чи може краса подолати повсякденність обстановки.

До речі, за два дні до гри Джошуа Белла в метро всі квитки на його концерти були розпродані в театрі Бостона, де вартість одного місця складали в середньому $ 200.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com