тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Філологічна бібліотека Вільного університету Берліна

"Мозок Берліна" - так назвав відкриту в 2005 році нову мовну бібліотеку Вільного університету Берліна англійський архітектор сер Норман Фостер. Будівля бібліотеки схожа на покладене на бік величезна скляне яйце. Вона фактично порожня всередині, а поверховість створюється чотирма ярусами хвилеподібних галерей, малюнок яких дійсно нагадує мозкові звивини...

 

 

Споруда доповнила існуючий корпус гуманітарного інституту, побудованого в 1967-1979 роках. Його проект розроблявся німецькими архітекторами спільно з Жаном Пруве.

Вільний університет Берліна займає одне з провідних місць у системі освітніх установ міста. В даний час в ньому навчаються 35 000 студентів. Основна будівля університету була відкрита в 1973 р. В ньому розміщувалися навчальні аудиторії, службові приміщення для викладачів, бібліотека з читальними залами. До 2000 р. виникла потреба в капітальному ремонті університетської будівлі. Щоб ремонтні роботи не заважали навчальному процесу, керівництво університету прийняло рішення попередньо побудувати нове приміщення для бібліотеки, в якому отримає можливість займатися велика кількість студентів. Зняти будинок з землі практично неможливо, воно щільно оточена старими стінами університету.

Оригінальність нової будівлі насамперед полягає в комірчастій конструкції оболонки з сталі, скла і алюмінію. Друга оболонка з скловолокна покриває саме ядро будівлі, яка має форму купола.


 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com