тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Футуристичне авто Tucker Torpedo 50-х років

Цього року виповнилося 60 років одному з найяскравіших проектів в американській автоісторії - Tucker Torpedo. Дітище Престона Томаса Такера досі захоплює оригінальністю конструкції і екстравагантним дизайном...

 

 

Яскравими інноваціями були впорскування палива, дискові гальма, і багато чого іншого. Але перш за все, машину «робив» дизайн. Присадкуватість і поривчастість «Торпедо», в яких легко впізнається стиль 50-х, буквально відсилали її в майбутнє. Не дивно: саме дизайнер «Торпедо» Олександр Тремуліс (Alexander Tremulis, 1914-1991), автор красивого Cord 812 1936 року, працюючи на базі ВПС США, зробив перші начерки «літаючих тарілок». Він же створив концепцію прототипу шаттла, корабля, що стартує як ракета, а приземляється як літак. Саме тому Tucker Torpedo справила приголомшливе враження.

У неї був довгий низький обтічний кузов з загостреним носом, похилою задньою частиною у стилі фастбек, так само вона мала крила мотоциклетного типу, які поверталися разом з передніми колесами. Втоплені в крила основні фари висувалися і включалися автоматично по команді тоді ще не відомих фотоелементів. Що характерно, синхронно з колесами поверталася і додаткова центральна фара в носовій частині капота. Ця фара, зрештою, і є основною родзинкою футуристичного Tucker Torpedo.

Авто полюбили, його чекала гучна слава, шалені прибутки, та тільки но розпочався серійний випуск, як на Такера посипались численні біди: недобросовісна конкуренція з боку інших виробників, "наїзди" податкової, наклепи у розкраданні мільйонів інвесторів, тощо. З конвеєра вийшло тільки 51 автомобіль і проект було закрито. До речі, нещодавно один з 47 вцілілих авто було продано за 1017500 доларів.


 

 

 

 

 

 

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com