тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Сантос: місто «падаючих» будівель

Кажуть, що людина може звикнути до будь-яких умов існування, і це правило яскраво підтверджують жителі бразильського міста Сантоса, які вже роками живуть у «падаючих» висотних будівлях...

 

Нахил житлових будинків уздовж берегової лінії добре видно неозброєним оком, і сміливість людей, що живуть там, дійсно вражає. Як вийшло, що цілий міський квартал виявився під загрозою руйнування? Справа в тому, що на момент його зведення місцеві будівельні організації не були обмежені жодними нормами щодо спорудження подібних висотних будівель, тому їх фундамент йшов углиб всього на чотири-п'ять метрів замість належних сьогодні п'ятдесяти.

Проблему посилила наявність на 30-метровій глибині пласта глини, яка погано утримує вагу будинків, а також занадто щільне розміщення споруд. Коли цей недолік був виявлений, було вже пізно щось виправляти, тому близько сотні будівель так і залишилися стояти, нахилені під різними кутами. Справедливості заради слід сказати, що один з будинків, Nuncio Malzoni, був вирівняний кілька років тому, але цей благородний порив обійшовся місту в $ 1,5 мільйона. Саме через таку високу вартість всі спроби змінити ситуацію на краще були припинені.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com