тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Оптична ілюзія, яка дозволяє побачити ваші мозкові хвилі

Ця ілюзія у вигляді колеса з чорно білих смуг не зовсім звичайна. Вона дозволяє вам побачити свої власні мозкові хвилі...

 

 

Щоб побачити ефект, потрібно використовувати свій периферичний зір. Подивіться на колесо, а потім відведіть погляд убік на кілька сантиметрів. Коли колесо опиниться в периферичному полі зору, ви почнете бачити, як центр колеса починає мерехтіти, як маячок. Ефект нагадує післябраз.

Як тільки ви знайшли точку, де відбувається мерехтіння, дивіться на неї протягом приблизно хвилини, а потім перемістіть погляд на порожню білу стіну. Ви побачите прообраз колеса і мерехтіння. Нейробіологи Родіка Соколюк і Руфін ВанРуллен (Rufin VanRullen) пояснюють, що мерехтіння, яке ми бачимо, є фізичною проявом наших мозкових альфа хвиль.

Альфа хвилі - це перші нейронні коливання, які були зафіксовані німецьким вченим Гансом Бергером, винахідником електроенцефалографії (ЕЕГ). Вони являють собою ритмічні зміни активності мозку. Вчені Соколюк і ВанРуллен виявили прямий зв'язок між активністю альфа-хвиль і присутністю мерехтіння.

А ось вам ще парочка цікавих оптичних ілюзій.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com