тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Caja Oscura: Будинок-коробка

Незвичайний будинок без єдиного вікна - Caja Oscura - це проект парагвайського архітектора Ксавьера Корвалана і його студії Laboratorio de Arquitectura...

 

 

Будинок складається з двох рівнів - підземного, виконаного з бетону і каменю, і розташованого на ньому верхнього. Все це вкривається великим термоізольованим боксом з гальванізуючим покриттям, який приводиться в рух і піднімається за допомогою ручної лебідки. Таким чином, на верхньому майданчику можна легко створити затінений і добре провітрюваний простір, що завжди дуже до речі для спекотного Парагваю (а саме там розташована ця цікава хатка).

Крім того, така конструкція захищає будинок від вандалізму (власник живе в ньому лише періодично) і істотно знижує витрати на будівництво - загальний бюджет склав всього близько € 20 000. Як на мене, то він сподобається хіба що лише дуже екстраординарним особистостям, які хочуть мати не таке житло як усі. Хоча треба сказати, рішення дуже оригінальне, та й дійсно, його не так легко за відсутності власників буде пограбувати.

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com