тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Якщо хочете, щоб вас пробачили, говоріть в праве вухо

Як складно буває іноді просити вибачення, особливо якщо знаєш, що доведеться довго вибачатися і виправдовуватися. Та й важко це зробити! Але, здається, цю проблему можна вирішити: вчені з'ясували, що треба робити, щоб не просити пробачення кілька разів. Для того, щоб вибачення дійшли до адресата, потрібно говорити в праве вухо людини...

 

 

Згідно з дослідженням, коли ми сердимося, саме це вухо краще сприймає звуки. І тому, щоб заспокоїти когось, треба направити вибачення в правильне русло. Такі результати цілком збігаються з тим фактом, що праву сторону тіла контролює ліва частина мозку. Саме вона активується, коли ми сердимося.

Щоб вивчити те, що відбувається, коли ми сердимося, дослідники дали 30 молодим чоловікам почитати папку з ворожими висловлюваннями, які їх розлютили. Чим більше вони сердилися, тим вище ставав кров'яний тиск, і частішав пульс, так само як і підвищувався рівень чоловічих гормонів - тестостерону. В університеті Валенсії провели тест на сприйняття звуку лівим і правим вухами до і після читання висловлювань. Здатність правого вуха сприймати звуки значно збільшилася, коли чоловіки злилися, в той час як в лівому вусі не спостерігалося ніяких змін. Вважається, це відбувається тому, що ліва частина мозку обробляє звуки, що проходять через праве вухо. Якщо гнів активує її, то звуки з правого, а не лівого вуха, будуть чутні краще.

У попередніх дослідженнях вже приходили до подібних результатів: для того, щоб переконати когось зробити що-небудь, потрібно також говорити в праве вухо. Експеримент провели в Італії. Дослідники просили сигарети у 200 відвідувачів нічних клубів. Якщо прохання було спрямовано в праве вухо, то вона виконувалася в два рази частіше.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com