тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Чому комарі деяких людей люблять більше, ніж інших?

Незважаючи на те, що багато ваших знайомих взагалі можуть не знати, що таке бути укушеним комаром, ви не самотні, якщо страждає від їх частих укусів. За оцінками експертів, близько 20 відсотків людей особливо привабливі для комарів, які кусають їх постійно...

 

 

Оскільки комарі кусають нас з метою заполучення білка з крові, не дивно, що вони знаходять деякі групи крові більш апетитними, ніж інші. Одне з досліджень продемонструвало, що в контрольованих умовах комарі в два рази частіше "приземляються" на людей з першою групою крові, ніж на носіїв другої групи. Люди з третьою групою крові другі за рахунком улюбленці комах.

Крім того, на підставі роботи деяких генів, близько 85 відсотків людей через шкіру подають сигнал комарам, який говорить про їх групі крові, інші 15 відсотків цього не роблять. Тому комарів більше приваблюють ті, хто дає їм подібні сигнали. Одним з ключових моментів, спираючись на який комар знаходить свою жертву, це запах вуглекислого газу, що виробляється людьми при диханні. Під час цього вони використовують так званий максилярний щупик (особлива будова ротового апарату), який і допомагає комарам виявляти вуглекислий газ навіть на відстані 50 метрів. Як результат, люди, які видихають більше вуглекислого газу, а це, як правило, люди з більш великою комплекцією, приваблюють більше комарів. Це одна з причин того, чому діти рідше піддаються укусам у порівнянні з дорослими.

У доповненні до вуглекислого газу, комарі можуть учуять жертву і з більш близької відстані, вловлюючи запах молочної кислоти, сечової кислоти, аміаку та інших речовин, що виділяються разом з потом. Їх також приваблюють люди з більш високою температурою тіла. Тому ті, хто регулярно приділяють увагу фізичним навантаженням, збільшують накопичення молочної кислоти у своєму організмі і піднімають температуру тіла, чим і приваблюють комах до себе.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com