тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Казковий оазис в африканській пустелі: озера Убарі

Знаходиться це диво природи на території сучасної Лівії, серед пісочних дюн, яким налічується вже більше 100 000 років. Вчені припускають, що раніше тут існувала значна водна екосистема, але зараз від неї залишилося лише близько двадцяти невеликих озер...

 

Пейзаж, створюваний аквамариновими водами на тлі високих піщаних насипів, воістину казковий - саме так, напевно, видається втомленим подорожнім міраж у пустелі. Оточені невеликими острівцями зелені озера виглядають дуже мальовничо, тому сюди часто приїжджають туристи з різних куточків землі. Найкрасивіші і, відповідно, найбільш відвідувані озера - Умм аль-МАА і Габерун. У їх околицях розташовуються туристичні кемпінги та табори, де вам запропонують необхідне спорядження і допомогу в дослідженні озерних вод.

Глибина озер коливається від семи до тридцяти двох метрів, а вода в них дуже солона: вміст солей тут майже в п'ять разів вище, ніж в морі. Цікавою особливістю озер Убарі є те, що температура води біля їх поверхні завжди нижче, ніж на глибині. На жаль, внаслідок природних процесів, а також штучного дренажу деякі озера поступово висихають.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com