тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Найгостріший меч у світі

 

Самурайські мечі здавна славляться своєю міцністю і гостротою, тому недивний той факт, що найгостріший меч у світі зроблено японським майстром Мурамаса. Побачити меч можна на виставці «Самураї. Мистецтво війни» серед трьох сотень інших предметів антикваріату.

 

 

Але, прийшовши на виставку, людина може мимоволі помилитись - увагу в першу чергу привертає великий меч, який знаходиться в центрі виставкового залу в скляному кубі. Але легендарний меч Мурамаса має набагато менші розміри, довжина його становить всього 30 см - не меч, а клинок. Меч розміщений на скромному чорному п'єдесталі і виглядає досить просто, але є за признанням експертів найдосконалішою і найгострішою холодною зброєю у світі, саме він оповитий найнеймовірнішими міфами. За переказами, майстер Мурамаса володів містичною силою, яку і вкладав у свої вироби за допомогою заклинань. Кажуть, що його мечі несли смерть, на відміну від клинків іншого майстра - Масамуне, які мали силою зберігати життя. Кажуть також, що Мурамаса був противником політики тодішнього правителя Токугави і тому вкладав у свої мечі прокляття на всю його сім'ю. З цієї причини в 1625 році було заборонено виготовлення та користування мечів Мурамаса. Але деякі самураї так високо цінували якість клинків Мурамаса, що всіляко намагалися їх зберегти.

А тепер слід згадати і про реальні характеристиках клинка. У всьому світі залишилося всього кілька примірників такої зброї. Клинок, який демонструється на згаданій вище виставці, складається з 25000 верств стали, а лінія, яка проходить вздовж леза клинка і створюється шляхом загартовування, на 70 відсотків ідентична відповідній лінії, розташованої на іншій стороні клинка. Оправа меча інкрустована золотом і особливим металом чорного кольору - «сякудо», який є сплавом золота з сріблом і міддю. Меч Мурамаса укомплектований оригінальними піхвами, покритими чорним лаком. У них меч носять на виставки, оглядини і паради. Таким чином, не володіючи великою зовнішньою привабливістю, меч Мурамаса є предметом надзвичайної культурної та історичної цінності.

 
Також одними з найкращих в світі визнані мечі виготовлені ченцем і легендарним ковалем Горо Нюдо Масамуне. Неймовірна якість ковки та особливий стиль, зробили його мечі легендарними ще за життя цього видатного зброяра. У Японії існує нагорода Масамуне - вона присуджується кращим майстрам, що створюють мечі. Мечі цього японського майстра в першу чергу відрізнялися неймовірною міцністю і красою леза.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com