тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Розкрито секрет "живих" каменів у Долині смерті

Загадкові камені, які якимось чином пересуваються по сухій потрісканій поверхні Долини Смерті в штаті Каліфорнія, США спантеличували вчених не одне десятиліття. На висохлому озері Рейстрек-Плайя камені, що досягають ваги більше 300 кг, залишають сліди на піску довжиною до 250 метрів...

Ці ковзаючі або плазують камені не тільки самі пересуваються, але і роблять це в різних напрямках. Так два каменя можуть почати рух одночасно, але один з них зупиняється або змінює напрямок. Деякі камені навіть починають рухатися назад.  Таємнича сила, яка змушує ці камені пересуватися залишалася донедавна загадкою.

 

Однак геологи НАСА заявили, що нарешті її розгадали. Професор Ральф Лоренц (Ralph Lorenz) вважає, що взимку навколо каміння утворюється оболонка з льоду, а коли дно озера відтає і стає сирим, лід допомагає камінню "плисти" по землі, коли дмуть сильні пустельні вітри. Він прийшов до цієї теорії, після того, як провів схожий експеримент на кухні. Професор Лоренц заморозив невеликий камінь в достатній кількості води, щоб камінь трохи виступав з льоду. Потім він витягнув камінь і помістив його на невеликий піднос з водою і піском на дні. Лід дозволяв каменю плисти і в той же час стосуватися піску. Лоренц міг пересувати камінь, просто легко на нього дунувши.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com