тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Художник планує прожити рік у дерев"яному яйці.

 

Для порятунку тварин під час великого Потопу Ной побудував ковчег, а сучасний художник Стівен Тернер не так давно спорудив гігантське дерев'яне яйце, щоб уберегти людей, нагадавши їм про непросту екологічну обстановку...

 

 

«Exbury Egg» (Ексберійское яйце) можна побачити на річці Больє, що протікає через графство Гемпшир (Великобританія). Це не просто химерний арт-об'єкт, Стівен Тернер планує прожити рік у цій дерев'яній «шкаралупі», спостерігаючи за річковими приливами і відливами.

Дерев'яне яйце «Exbury Egg» побудовано за підтримки фахівців студій Space Placemaking and Urban Design (SPUD Group) і PERRING architecture & design (PAD studio), а також зусиллям суднобудівника Пола Бекер (Paul Baker) і корабельного інженера Стівена Пейна (Stephen Payne). Для нього була використана спеціальна фанера і місцева деревина, судно (6 метрів в довжину і 2,74 метра завширшки) виконано за класичною кораблебудівної технології. Головна його особливість у тому, що під час припливу яйце дрейфує, а під час відпливу - опускається на дно річки.

Щоб залучити якомога більше людей до настільки незвичайного проекту, Стівен Тернер буде ділитися своїми враженнями від перебування в цій дерев'яній капсулі через Інтернет. Крім того, результати своїх досліджень над змінами ландшафту він планує надати екологам. Незвичайне судно оснащене сонячними батареями, так що з електрикою у дослідника проблем не буде. Крім того, на судні є й інші блага: душ, туалет, ліжко і невелика газова піч.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com