тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

"Найхолодніший" вулкан у світі

 

В області Аруши в Танзанії знаходиться вулкан, що має одну відмінну рису, яка дозволяє йому бути особливим в своєму роді. Справа в тому, що вулкан Оль Дойньйо Ленгаї або як його ще називають місцеві жителі «Герой Бога», виробляє не базальтову лаву, як більшість вулканів, а натрокарбонатну, багату корисними копалинами, які є справжньою знахідкою для геологів...

 

 

Незвичайний склад лави посприяв тому, що Оль Дойньйо Ленгаї стали називати найхолоднішим вулканом у світі. Це зовсім не дивно, адже вивергається він у відносно низьких температурах (500-600 ° C), що впливає також і на колір лави, в якому неможливо побачити характерне для багатьох лав червоне свічення. По закінченню декількох годин після виверження чорна (може бути також і темно-коричневої) лава разом з попелом починають бліднути.

Подібний процес відбувається через те, що входять до складу лави корисні копалини безводні, тому при контакті з вологістю в атмосфері починають швидко реагувати. Вже через півроку можна буде спостерігати повне розкладання лави до бурому піску. Така вулканічна середовище вважається унікальною, тому як зустріти небудь подібне на землі навряд чи комусь вдасться.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com