тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Туреччина. Перібаджалари

 

Є в Туреччині досить цікава місцина - Долина Любові, що тягнеться на чотири кілометри між містами Гйореме і Ухчісар. А цікава вона своїми дивовижними геологічними утвореннями перібаджаларами...

 

 

Саме так називається те, що звичайні люди, на зразок мене, прозвали би кам'яними фалосами. У перекладі з турецької «перібаджалари» значать «камені фей» (тур. Peri bacalari. Англ. Fairy chimney), - кам'яні залишки гірської породи у вигляді грибів і кам'яних стовпів химерних форм і контурів. Такі захоплюючі фігофіни, крім турецької Каппадокії, ще зустрічаються на Тайвані, в США, Сербії.

Своїм утворення перібаджалари зобов'язані дії двох послідовніх явищ, які малі місце аж у 65-62 млн. років тому. Спочатку цю місцевість, оточену вулканічнімі горами, постійно заливала лава до тих пір, поки гориста місцевість не стала відносно рівнім плато. Потім вулкани охололи и почалася ерозія. З плином часу з вулканічної породи утворюваліся окремі пагорби. На місці плато утворилися ущелини. І самє так появилися «кам'яні стовпи» - перібаджаларі у вігляді кам'яних грибів та кам'яних стовпів химерного форм и контурів. Нагорі цих стовпів розташовані базальти, а внизу туф. Оскількі туфі м'якше и легше піддаються впліву природи, то поступово туф біля основи капелюшків базальту розмивається або розсипається, що призводить до стоншення самих стовпів и поступового їх обваленя. Висота стовпів в середньому становить 20-30 метрів, але зустрічаються і 40-метрові гіганти.
Если вы собираетесь на отдых в Турцию, рекомендую заглянуть на сайт geoka.ru, где вы найдете объективные отзывы об отелях этой страны.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com