тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Пірит. Ідеальна геометрія природи.

 

Ви думаєте, у природі не буває прямих ліній?А ось подивіться на кристали піриту. Які ідеальні лінії, навіть не віриться, що цей мінерал не торкалась рука людини!..

 

Пірит - найбільш широко поширений натуральний сульфід заліза. У природі мінерал зазвичай має форму куба і нерідко зовсім гладкі, дзеркальні грані. Пірит легко окислюється на повітрі, переходячи в лимоніт або гетит. Пірит присутній в геологічних породах практично будь-якого походження. У складі метасоматических порід частка його істотна, в магматичні входить як акцесорний мінерал (в малих кількостях). Нерідко пірит утворюють псевдоморфози по амонітам і викопної деревині. Здебільшого з піриту і кремнію складаються деякі осадові породи.

Пірит має властивість давати іскри при ударі, за що і отримав свою назву: у перекладі з грецького "pyrites lithos" - камінь, висікаючий вогонь. Майже 200 років тому пірит і кремінь, або кресало, були практично єдиними "сірниками" людини. Пірит називають ще "золотом інків". Його високо цінували в доколумбової Америці. У прагненні до збагачення іспанські конкістадори і золотошукачі, що не відрізняються грамотністю, добували, а частіше забирали у місцевого населення, кристали піриту, приймаючи їх за золото. Тому пірит стали іменувати "золотом дурнів" або "котячим золотом".

Використовується пірит як сировина для виробництва сірчаної кислоти. На деяких родовищах з нього витягують домішки: золото, срібло, кобальт та інші хімічні елементи. З піриту отримують залізо і сірку. При спалюванні отримують оксид заліза, з якого витягують метал. Сірку після згоряння відновлюють і отримують сірчану кислоту.

Пірит, завдяки своїй подібності з золотом, здатний впливати на нервову систему як золото. Народні цілителі рекомендують носити прикраси з піриту при нервових виснаженнях, так як вони здатні покращувати настрій, підняти загальний тонус і підвищити працездатність. Людям, схильним до зайвої збудливості, найкраще цей камінь не носити. Літотерапевти вважають, що вироби з піриту підживлюють організм, нормалізуючи всі внутрішні процеси.

 

Modified by CombineZP

 

  

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com