тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Bionic-лінза: альянс кібернетики, нанотехнологій та офтальмології

У XXI столітті важко кого-небудь здивувати компактним розміром гаджетів: кишенькові, наручні, нашийні і т.п. Але інженери з Вашингтонського університету штату Сіетл все ж спробували це зробити і розробили електронну лінзу Bionic, яка здатна виконувати більшість функцій IPad'а або iPhone'а.

 

Хтось хоче деньги в подарок, а для когось чудовим презентом стане ось таке інноваційне чудо. Подібна концепція цілком може стати початком створення комп'ютера майбутнього - Human Interface. «Кібер-око» передбачає функціональне суміщення традиційної лінзи і нанотехнологій. На гнучку контактну лінзу, яка складається з полімерів, наноситься мікросхема і встановлюються мікро-антени. Що цікаво, все це товщиною всього в 1/3 міліметри! Випускатися такі лінзи будуть в комплекті з мініатюрним портативним пристроєм, який буде використовуватися для обробки інформації, управління та транспортування "офтальмологічного гаджета". Таким чином у лінзі відтворюється повноцінний дисплей, головна перевага якого - розмір. Сам по собі дисплей розміром з очне яблуко, зрозуміло, не дозволить людині нормально зчитувати з нього інформацію. Але лінза візуально збільшує масштаб «нанодисплея» до нормального сприйняття інформації людським оком.

За допомогою електронної лінзи можна перевірити пошту, прочитати новинні зведення, дізнатись погоду, скористатися навігатором GPS і т.д. А в найближчому майбутньому, як заявляють розробники, за допомогою Bionic-зору також можна буде грати у відеоігри і навіть фотографувати! До числа можливостей Bionic-зору планується додати функцію вимірювання основних біологічних показників власника лінзи. Перебуваючи в контакті з тілом людини, електронні лінзи зможуть виміряти і передати на портативний пристрій кількість цукру і холестерину в організмі, а також визначити рівень вітамінів і мінералів.

Серед проблем електронного ока, над вирішенням яких зараз працюють вчені, - оптимальна прозорість лінзи. Важливо, щоб поряд з інформацією на дисплеї, людина могла бачити і навколишній простір, але при цьому ще й не бачити мікросхеми. Також належить ще перевірити всі компоненти електронної лінзи на безпеку під час тривалого застосування. І хто знає, може не за горами той день, коли електронна лінза зможе повністю замінити планшети.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com