тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Grand Watermelon - найдорожча банкнота

Хотів би познайомити вас з найдорожчою банкнотою світу. Найвищу вартість мала банкнота номіналом $ 1000, випущена в 1890 році. Вона називається Grand Watermelon (Великий Кавун). Банкнота була продана в грудні 2006 на аукціоні "The Grand Watermelon" в Техасі, і стала найдорожчою паперовою купюрою яка коли-небудь продавалася...

 

 

Вона була продана невідомому приватному колекціонеру. На купюрі зображений президент Джордж Гордон Мід. Яка особливість цієї купюри?! На лицьовій стороні паперу стоїть червона печатка "The Grand Watermelon". Цей найдорожчий папірчик називається "Великий Кавун", а названий він так через незвичайний шрифт написання 1000 на зворотному боці, прігляньтесь - нулі дуже схожі на кавун.
Але, найцінніша банкнота в світі, за допомогою якої легко можна купити шикарну віллу, Ауді ТТ або ще що-небудь дороге разом взяті - це 100000-доларова купюра, що вийшла обіг в 1934. Правда таких золотих свідоцтв було зроблено не більше 42 тисяч, з яких на даний момент в "живих" залишилися лише пару десятків. На цій банкноті зображений 28 американський президент - Вудро Вільсон. На відміну від інших доларових раритетів, які можна ще знайти на аукціонах, існуючі зразки 100000-доларової купюри зберігаються на даний момент у сховищах Федеральної резервної системи, міністерство фінансів США та Американської нумізматичної асоціації.


 

І ще кілька рідкисних банкнот, реальна вартість яких на аукціонах у кілька разів перевищує номінальну

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com