тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

«Лабораторія Касперського» розкрила найбільшу кібершпіонську мережу

Найбільша за всю історію Інтернет шпигунська мережа була виявлена ​​співробітниками «Лабораторії Касперського». Кіберсітка отримала назву NetTraveler і торкнулася більше 350 комп'ютерних систем в 40 країнах світу. Атаці були піддані інформаційні системи державних і приватних установ, науково-дослідні та промислові центри, військові організації, різні політичні об'єднання...

 

 

 

Російська Федерація виявилася в числі найбільш постраждалих держав. Фахівці «Лабораторії Касперського» встановили, що кампанія шпигунства стартувала майже 10 років тому, в 2004 році. Пік шпигунської активності припав на період 2010-2013 р.р. Розробники вірусу створили дієвий механізм впровадження. Кожного разу при пересиланні через інтернет в різні компанії ім'я файлу-шпугуна змінювалося на таке, щоб виробити у адресата мотивацію на його відкриття.

У «Лабораторії Касперського» змогли отримати журнали доступу деяких контрольних серверів NetTraveler. За оцінкою експертів загальний обсяг викраденої через NetTraveler інформації склав понад 22 Гб. Жертвами найбільшої в історії кібератаки стали 40 країн, зокрема РФ, США, Великобританія, Японія, КНР (і Гонконг), Іран, Індія, Південна Корея. При цьому найбільшої шкоди, в порядку убування, понесли: Монголія, Росія, Індія, Казахстан, Киргизстан, Китай, Таджикистан, Південна Корея, Іспанія та ФРН. Крім іншого, в лабораторії відзначили, що між операцією NetTraveler і виявленої в січні цього року кампанією мережевого шпигунства «Червоний жовтень» існує непрямий зв'язок (наприклад, загальні мішені для атаки і сфери "інтересу").

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com